Välkommen till F2013:4 Ella
11 apr, 08:32 0 kommentarer
Träningstider Skarpäng konstgräs
Tisdagar kl 18:00-19:15 Skarpängs konstgräs halvplan planyta 3, 4
Torsdagar kl 18:00-19:15 Skarpängs konstgräs kvartsplan planyta 3
Samling 10min innan träning.
Mvh Tränarna
30 nov 2023 0 kommentarer
Inställd träning idag 30 Nov pga snön.
28 nov 2023 0 kommentarer
Inställd träning idag 28 Nov pga snön.
16 mar 2023 0 kommentarer
Uppdaterade lag pga krockande aktiviteter Boys & Girls Spring Cup 24-26 Mars
Boys & Girls Spring Cup Lör-Sön 24-26 Mars
Årets första cup.
Vi ställer upp med två lag i F2013:Medel
Se nedan vilket lag ni spelar med samt dagar o tider.
Samling 30min innan första matchstart vid den plan vi ska spela på.
Klädsel: Ni får Matchtröja av era ledare på plats. Önskar vid möjlighet att ni har mörkblåa TFK shorts eller TFK långbyxor på er till match samt mörkblå strumpor.
Fyll gärna på med energi under cupen iform av frukt,mat och vätska men vi avstår godis/snacks o läsk.
Vi vet spelschemat för fredag eller lördag 3matcher per lag 2x15min.
Söndagens 2 matcher per lag 2x15min läggs upp lördag kväll på cupsidan.
VIKTIGT!
Gå in på länken för turneringen o läs på vad som gäller
https://bgspring.cups.nu/sv/start
Täby FK EM Fredag och Söndag
Bruce Ledare
Gustav Ledare
Ted Ledare
Josephine
Nancy
Nadia
Klara
Wilja
Signe
Juni
Agnes
Alissa
Linnea
Fredag 24/3
17:25 Djursholms IP 32 Täby FK EM - Viggbyholms IK FF Röd
19:15 Djursholms IP 21 FC Djursholm - Täby FK EM
20:25 Djursholms IP 24 IF Brommapojkarna 4 - Täby FK EM
Täby FK ES Lördag och Söndag
Peter Ledare
Katarina Ledare
Fidel Ledare
Per Ledare
Emmy
Maja
Leia
Isabel
Alicia
Natalie
Clara
Aurora
Emelie
Wilma
Stella
Lördag 25/3
13:10 Djursholms IP 23 Sollentuna FK Nord 2 - Täby FK ES
14:30 Djursholms IP 23 Täby FK ES - IF Brommapojkarna 7:Röd
15:50 Djursholms IP 23 Täby FK ES - Djurgårdens IF FF 5
23 nov 2022 0 kommentarer
TRÄNING INSTÄLLD
Torsdag 24 November
Pga ospelbar plan
Ny träningstid utomhus fram till v50 Näsbydals IP. Onsdagar kl 17:30-18:45 med start 30 november.
/ Tränarna
Sön 28/4
12:45-13:45 |
Match mot Enebybergs IF 3
Kryssarvallen 12 |
Ons 1/5
15:00-16:00 |
Match mot Lidingö
Lidingövallen |
Tor 2/5
18:00-19:15 |
Träning Skarpäng
Skarpängs konstgräs Yta 3 |
Lör 4/5
16:30-17:30 |
Match mot Djurgårdens IF FF 1
Östermalms IP 3 |
Sön 5/5
12:45-13:45 |
Match mot Sollentuna FK Vallen
Kryssarvallen 12 |
Tis 7/5
18:00-19:15 |
Träning Skarpäng
Skarpängs konstgräs Yta 3 o 4 |
Tor 9/5
18:00-19:15 |
Träning Skarpäng
Skarpängs konstgräs Yta 3 |
Tis 14/5
18:00-19:15 |
Träning Skarpäng
Skarpängs konstgräs Yta 3 o 4 |
Tor 16/5
18:00-19:15 |
Träning Skarpäng
Skarpängs konstgräs Yta 3 |
Sön 19/5
12:45-13:45 |
Match mot Österåker United FK Grå
Kryssarvallen 12 |